Header Graphic

офіційний сайт

Неокатехуменальна дорога - католицька релігійна організація, що постала в Іспанії у 1964 р. Ціль - духовний розвиток її членів.

ОСНОВИ

1. Неокатехуменат - катехуменат дорослих охрещених християн. Це поновне свідоме втаємничення у Таїнство Хрещення. Воно охоплює початкові катехези і неокатехуменальний шлях - згідно з трьома фазами християнського втаємничення: Прекатехуменат, Катехуменат і Обрання. Початкові катехези і неокатехуменальний шлях базуються на трьох основних елементах християнського життя, поданих ІІ Ватиканським Собором: Боже Слово, Літургія і Спільнота.

2. Постійне виховання віри - життя спільноти в парафії після закінчення Неокатехуменату.

3. Катехуменат оглашенних - катехуменат дорослих неохрещених.

4. Служіння Добрій Новині - участь у місійній діяльності Католицької Церкви.

jesus

ІСТОРІЯ

Неокатехуменальна Дорога створена для "виховання у вірі дорослих і старшої молоді". Її ініціаторами були іспанський художник Кіко Аргуельо, Кармен Хернандес і Маріо Пеццім. Організація постала як відповідь на заклики ІІ Ватиканського Собору дати відповідь суспільним змінам XIX i XX ст., особливо секуляризації, створювати нові релігійні спільноти і повернутися до навчання древньої Церкви. У 1990 р. Неокатехуменальна Дорога була офіційно визнана Іоаном Павлом ІІ.

У 2001 р. Неокатехуменальна Дорога була вже в 105 країнах, 880 дієцезій, 5000 парафій, 40700 спільнот: 18000 в Європі, 19000 в обидвох Америках, 900 в Азії і Австралії, 600 в Африці.

REDEMPTORIS MATER

Оскільки в неокатехуменальних спільнотах є багато покликань до священичого стану, то Іоан Павло ІІ утвердив створення неокатехуменальних семінарій, і навіть подав назву: Redemptoris Mater - Мати Спасителя. Перша сенінарія постала в Римі у 1988 р. У 2008 р. по ціломі світі було вже понад 70 семінарій, в яких навчалися 3000 клериків. Остання семінарія була відкрита у цьому році в Вінниці. З нашої парафії до неї вступив Юзеф Дермановський.

 Maria  

УСТАВ